Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Genel

Saraylara layık kına gösterileri ile kına gecenizde davetlilerinize unutulmaz bir gece yaşatın!

Saray Kınası, yıllarca özel etkinlikler tasarlamış deneyimli bir ekip tarafından tasarlanan benzersiz gösterilerle kına gecelerinde fark yaratmayı hedefliyor. Siz de benzersiz bir kına gecesi yaşamak isterseniz doğru yerdesiniz.

Kına Gecesi; mutluluk ve hüzün bir arada…

Aileden ayrılmak hüzünlüdür, geçmişe özlemdir ama aynı zamanda yeni bir başlangıcın, yeni bir evin de izidir ellerde ayaklarda taşınan.

Kına gecesi, tarihsel anlamda bir kızın aile evinden uğurlama rütüelidir. Baba evinde geçirilen son gece. Aileden ayrılmak hüzünlüdür, geçmişe özlemdir ama aynı zamanda yeni bir başlangıcın, yeni bir evin de izidir ellerde ayaklarda taşınan. Akan zamanla birlikte kınalar da çehre değiştirmiş, hüzünle sevincin birbirine geçtiği bir halde sevinçle kutlanan bir ön düğün olmuştur adeta; düğünler gibi özenle hazırlanan ve planlanan. Geleneksel formlarda kadınlar arasında yapılan kınanın törensel boyutu yüksektir. Bir tiyatro sahnesidir adeta. Gelin girişi vardır mesela, salondaki misafirlerin gelin kızla o gece karşılaştığı ilk an. Görsellikle, danslarla zenginleştirilmiş bol eğlencelidir. Bir saatte gelini alır dansçı kızlar, oynatırlar onu eğlence iyice yükselsin diye. Kına yakma töreni ile devam eder gece. Hüzünlüdür kına yakmalar. Hep orijinaline sadık kalınarak yapılır, gelinin ağlaması esastır. Zamanımızda, gecenin ilerleyen dakikalarında “damat basma” ile erkeklerin de bu eğlenceye ortak edildiği daha karma bir hal almıştır. İşte “Saray Kınası” olarak tam da bu noktada, günümüzün gelinleri için aile değerleri ile modernliğin harmanlandığı şovlar ve sahneler oluşturmaya gayret ettik. Görselliğini geleneklerden alan modern içeriklerle yorumlanan eğlenceleri sizler için harmanlamaya çalıştık. Sitemizde müzik gruplarından, dans gösterilerine; kına köşesi dekorundan farklı saltanat girişlerine kadar onlarca örneği yorulmadan birkaç arama hamlesi ile rahatlıkla seçebilir, teklif alabilirsiniz.

WordPress Lightbox